In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

ObjectX

  • IMG_1704.JPG

  • IMG_1769.JPG

  • IMG_1772.JPG

  • IMG_1777.JPG

  • IMG_1790.JPG

  • IMG_1794.JPG

  • IMG_1803.JPG

  • IMG_1737.JPG

  • IMG_3083.jpg

Вторник, 05 Февруари 2013 15:58

Прилеп ќе организира градски превоз на две линии

Вторник, 05 Февруари 2013 15:46

Британски турист и монахот Калист први го гаснеле пожарот на Трескавец

Државјанин на Велика Британија и монахот Калист биле единствените луѓе кои го откриле пожарот во гостинскиот дел од конаците на манастирот „Успение на Пресвета Богодордица“ - Трескавец кај Прилеп.

Вторник, 05 Февруари 2013 15:42

Претставници од Завод за Музеј - Прилеп и градоначалникот Марјан Ристески го посетија манастирот Трескавец

Утринава заедно со претставници од Завод и Музеј -Прилеп градоначалникот Ристески го посети манастирскиот комплекс „Трескавец“ кој вчера попладне го зафати огнена стихија во која до темел изгореа конаците.

Среда, 23 Јануари 2013 15:51

Заменик-министерот Коњановски во посета на Прилеп

Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска ќе ја посети општина Прилеп.

Среда, 23 Јануари 2013 14:16

Тепачка во итната помош на прилепската болница

Прилепската полиција сеуште трага по петнаесетчлената група, која вчера вечер со метални шипки и ножеви нападнала жител на градот и струмичанец во ходникот на итната помош во локалниот медицински центар.

Вторник, 22 Јануари 2013 14:47

Прилеп ќе добие скејт парк

Една од основните цели при функционирањето на ЛС е создавање услови за правилен психо - физички развој на децата и младите луѓе.

<< Почеток < Пред 1 2 Следно > Крај >>
Страница 1 од 2
You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.